Рома спести сили с нов бързо решен мач

5005 0

Рома излезе начело в класирането на Серия „А“, след като в мач от 3 кръг се наложи с 2:0 над Каляри и изпревари Ювентус по голова разлика. Матия Дестро и Алесандро Флоренци бяха точни за успеха срещу бившия треньор на римския клуб Зденек Земан. Чехът за първи път води отбор срещу Рома, откакто беше уволнен от римския клуб преди две години. Това беше първа загуба на Каляри като гост в Рим от сезон 2010/11.
Както срещу ЦСКА (Москва) през седмицата, Рома си реши бързо мача. Дестро откри в 10-ата минута, а вторият гол падна само три минути по-късно. До края на мача "вълците" видимо снижиха темпото, но въпреки това сардинци не успяха да стигнат дори до почетен гол.