Ювентус победи със 7:0 отбор, надиграл Интер

4020 0

Отборът на Ювентус постигна втора поредна победа в италианското първенство, надигравайки със 7:0 Парма в мач от 11-ия кръг на Серия А. С по два гола за усепха се отчетоха Карлос Тевес, Фернандо Йоренте и Алваро Мората, а другото попадение беше дело на Стефан Лихтщайнер.

Йоренте откри резултата в 23-ата минута, а шест по-късно Лихтщайнер удвои преднината на домакините. Испанецът вкара втория си гол в мача в 36-ата минута. Тевес реализира четвъртото и петото попадение за Ювентус в рамките на осем минути – между 50-ата и 58-ата. Алваро Мората вкара за 6:0 в 76-ата минута, а отново той оформи крайния резултат две минути преди края на срещата.

Припомняме, че в предишния кръг Парма победи Интер с 2:0.

След победата Ювентус продължава да бъде лидер в класирането с актив от 28 точки, с шест пред втория Рома, но и с мач повече. Тимът на Парма остава на последното място с незавидните 6 точки.

Ивайло Чочев не игра за Палермо при домакинското равенство с Удинезе 1:1.