Лудогорец връхлетя в Лига Европа с шедьовър в последната секунда (ВИДЕО)

Снимка: PFC Ludogorets 1945

2193 0

Лудогорец постигна късен обрат над Петрокуб в плейофите за влизане в Лига Европа. Възпитаниците на Захари Сираков допуснаха първо попадение под негово ръководство чрез Амброс в 28’, но Спас Делев изравни в 75’, а късно в добавеното време Рик оформи крайното 2:1.

С общ резултат 6:1 българският шампион продължава към основната фаза на втория по сила европейски турнир. Захари Сираков остава непобеден начело на 13-кратните шампиони.

До голяма степен червеният картон на Мудрак след час игра предреши развоя на днешния реванш. Така Лудогорец си осигури европейски двубои поне до месец януари 2025 г., докато Петрокуб ще играе в групите на Лига на конференциите.

Следете жребия за евротурнирите в петък НА ЖИВО със SportLive.bg!

Първо полувреме

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

В първите пет минути домакините бяха по-настоятелни, но атаките им не създаваха преки опасности за вратата на Падт. След 15 минути игра домакините създадоха сериозна опасност, но топката премина покрай десния страничен стълб.

Преди това Кайо Видал отправи първия удар, но той също бе неточен. В 20-ата минута Сон се възползва от груба грешка и бе близо до откриването, но Шмаленеа се намеси ключово.

ГОЛ! Контраатака на домакините сполучи в 28'. Тогава Амброс завърши отдясно, макар че Падт бързо покри ъгъла - 1:0!

В заключителните минути на първото полувреме Лудогорец по-смело започна да гледа към съперниковата врата. Често срещани бяха ударите от дистанция, а при опасна атака на Рик отляво имаше засада.

Второ полувреме

След почивката "орлите" дадоха да се разбере, че не играят просто за класиране и искат да не губят още едно европейско гостуване. Те погледнаха по-смело към вратата на съперника, но Петрокуб се справяше с опасностите.

В 58-ата минута Мудрак си изкара нелеп червен картон. Той бе официално предупреден след нарушение пред наказателното поле срещу Рик, но реши иронично да аплодира решението на съдията и това му донесе втори жълт картон в рамките на секунди.

Фон Витри реши да обстрелва директно вратата на Шмаленеа от спечеленото нарушение, но ударът му премина покрай левия страничен стълб.

В 70-ата минута Камара се възползва от ниско подаване, но ударът ми рикошира и не намери очертнанията на вратата.

ГОЛ! Борш опита да даде ниско подаване, но опитът му беше крайно неуспешен и Делев пресрещна. Българинът отне топката и я прати за 1:1 във вратата на Шмаленеа!

ГОЛ! В последната секунда Рик оформи крайното 2:1 с красив гол от дистанция!

Стартови състави

ПЕТРОКУБ: 1. Шмаленеа, 90. Жардан, 4. Мудрак, 66. Борш, 11. Платика, 19. Плътица39. Лунгу, 30. Жардан, 37. Пушкаш, 23. Лупан, 9. Амброс

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт – 17. Сон, 4. Диниш Алмейда, 15. Едвин Куртулуш, 16. Аслак Фон Витри – 6. Якуб Пьотровски (к), 20. Агибу Камара, 30. Педро Нареси – 7. Рик Джонатан, 12. Руан Секо, 11. Кайо Видал

Преди мача

Възпитаниците на Сираков имат преднина преди гостуването си на Петрокуб с 4:0 в общия резултат след първия мач и са уверени към класирането си.

Лудогорец още няма допуснат гол и грешна стъпка под ръководството на временния наставник в рамките на три поредни срещи. Победени бяха Левски (1:0), Петрокуб и Берое (1:0).

Молдовците също имаха шампионатен двубой след загубата в Разград, като се върнаха на победния път с 2:0 срещу Дачия Буюкани.