Реферът в Белгия вбеси феновете на Лудогорец: Викове "Мафия" и хвърлени бутилки

Снимка: Ivan Ivanov / LAP.bg

974 0

Андерлехт и Лудогорец се оттеглиха на почивката при резултат 0:0 в мача им на белгийска земя от втория по сила европейски турнир - Лига Европа. Словашкият рефер Филип Глова обаче ядоса много феновете на родния шампион на стадиона, след като показа много жълти картони за "орлите".

Още: Изненада: Ето колко фенове ще подкрепят Лудогорец в суперважния мач

Какво се случи?

Двубоят на "Лото Парк" започна спокойно, но след изгонването на Кайо Видал в 30-ата минута Лудогорец сякаш се срина психически. Това доведе до много нерви на терена, които взеха своя връх след 40-ата минута в Белгия.

От 41-ата минута до края на първото полувреме реферът Филип Глова показа цели 5 жълти картона. Оливие Вердон, Ивайло Чочев, Педро Нареси, Рик Джонатан, както и треньорът на шампиона на България - хърватинът Игор Йовичевич, получиха жълти картони.

Това вбеси сериозно феновете на Лудогорец по трибуните, които започнаха да скандират "Мафия" и дори започнаха да хвърлят предмети и бутилки по терена, за да покажат недоволството си.

СЛЕДЕТЕ АНДЕРЛЕХТ - ЛУДОГОРЕЦ НА ЖИВО СЪС SPORTLIVE.BG

Йовичевич с коментар в стила на Томаш и Генчев насред Брюксел

Лудогорец забрави нападател за 3 милиона в България - ядоса се и вкара два гола във Втора лига