Барселона и Лева се вихрят: Полякът доближи магията на Меси - но е далеч от Ето'о

310 0

След шокиращата загуба от Осасуна в миналия кръг Барселона се върна към победите в Ла Лига. Каталунците разбиха с 3:0 като гости Алавес и събраха 24 точки на върха (три преднина пред Реал Мадрид). Осасуна пък остава 12-и с 10 пункта.

Барселона и Левандовски блестят

Над всички в днешния двубой бе Роберт Левандовски, който се отчете с хеттрик след само 32 минути игра. Рафиня оформи две бързи асистенции в 7-ата и в 22-рата минута, а Гарсия подаде головия пас в 32-рата. Домакините се надяваха да се върнат в мача току в края на първата част, но гол на Тони Мартинес бе отменен заради засада. Резултатът може да бъде леко подвеждащ, тъй като срещата всъщност бе сравнително равностойна.

Интересното е, че сред 12-те футболисти, които са замесени в поне 8 попадения (голове + асистенции) в топ 5 първенствата на Европа, цели 3-ма са от Барселона (повече от всеки друг клуб). Това са: Левандовски с 10 (8 гола и 2 асистенции), Ламин Ямал с 9 (4 гола и 5 асистенции) и Рафиня с 8 (5 гола и 3 асистенции).

Освен това полякът е четвъртият най-рано в мача успял да отбележи хеттрик играч на Барселона в Ла Лига. Преди него са само Самуел Ето'о срещу Алмерия през 2008 година (24'), Хусто Техада срещу Реал Сосиедад през 1954 година (28') и Лионел Меси срещу Майорка през 2011 година (30').

Предсто пауза за националните отбори, а след нея Ханзи Флик и компания ще имат трудно изпитание като домакините - срещу Севиля (20.10). Алавес пък посреща у дома Валядолид (18.10).

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!