Без Суарес и Меси, Барса удари Атлетик и за Купата

615 0

След категоричното 6:0 в първенството, Барселона се разправи с Атлетик (Билбао) и в турнира за Купата на Краля. Каталунците надделяха с 2:1 като гости в първа четвъртфинална среща, като в състава им липсваха двете звезди Лионел Меси (контузен) и Луис Суарес (наказан).

Резултатът бе открит от Мунир в 18-ата минута. Той засече брилянтно центриране на Ракитич от дясно. Гостите поведоха с 2:0 в 25-ата минута, след като стражът на "баските" излезе неразчетено и Неймар се възползва от това.

След почивката Атлетик пое по-голяма инициатива в атака, без обаче да създава чисти голови положения. Домакините намалиха минута преди края на редовното време, след грешка на Дани Алвеш. Ариц Адуриз се разписа за 1:2. Вратарят на каталунците Тер Щеген се отчете с решителна намеса в добавеното време, като така запази преднината на своя тим.

В друга четвртфинална среща Селта и Атлетико (Мадрид) не успяха да се победят.

Днес Валенсия приема Лас Палмас в турнира, а Мирандес гостува на Севиля.