Машината за победи и голове Реал (М) с 20-и пореден успех

Снимка: Guliver/Getty Images

1035 0

Лидерът в Примера дивисион (Реал Мадрид) се наложи над Алмерия с 4:1 като гост в стартовия мач от 15-и кръг на Примера дивисион.

Иско откри резултата в полза на гостите в 34-ата минута, но пет минути по-късно халфът Верса изравни резултата. Само след три минути Гарет Бейл отново даде преднина на Реал, а Алмерия можеше пак да възстанови равенството в 62-ата минута, но Верса пропусна дузпа.

В края на мача Кристиано Роналдо се отличи с две попадения (81, 89) и затвърди 12-ата поредна победа на Реал в испанския шампионат и 20-ата поредна във всички турнири.

"Белият балет" е начело в класирането с 39 точки. Втори с 34 е Барселона, който днес гостува на Хетафе. Следващият си мач от първенството Реал ще изиграе след Нова година - на 4 януари с Валенсия.