Меси подобри рекорд на Стоичков, Барса взе важен трофей (ВИДЕО)

1344 0

Лионел Меси се разписа два пъти и подобри рекорда на Христо Стоичков в традиционния демонстративен финал за трофея "Жоан Гампер". Бълхата се разписа два пъти за победата с 3:2 над Сампдория и вече има осем попадения в историята на приятелския турнир, задминавайки по този начин Стоичков, Чики Бегиристайн и Хуан Мануел Асенси, които имат по 7 гола.

Турнирът се провежда от 1966 година и е традиционен преди старта на сезона за Барселона. “Камп Ноу” видя всички нови попълнения на каталунците тази вечер.

Meси първо асистира за откриването на резултата в 16-ата минута на Луис Суарес, а в 21-ата се възползва от подаване на Иван Ракитич, за да направи 2:0. Звездата на Самп Луис Муриел намали на 2:1 само 120 секунди по-късно, но отново Меси прати топката в мрежата за 3:1 в 34-ата минута.

След почивката и двата тима направиха голям брой смени, а Будимир в 78-ата маркира крайното 3:2.