Роналдо изпусна дузпа и Реал се прости с титлата в Испания

1948 0

Реал Мадрид се прости с титлата в Примера дивисион, след 2:2 с Валенсия на "Сантяго Бернабеу". Така два кръга преди края на шампионата разликата до Барселона е 4 точки и каталунците се нуждаят от една победа, за да триумфират.

Двубоят в Мадрид беше изключително интересен, с много голови положения и за двата отбора. Домакините нямаха и никакъв късмет, след като още през първата част удариха 3 греди и изпуснаха дузпа - виновник беше Кристиано Роналдо.

В 20-ата минута Валенсия поведе. Хосе Луис Гая центрира  отляво и Алкасер вкара. Ударът беше отблизо, Касияс докосна топката, но не успя да я избие.

Малко след това Тони Кроос беше принудително заменен от Ияраменди. Германецът падна лошо и натърти хълбока си.

Валенсия вкара втори гол в 26-ата минута. След статично центриране Хави Фуего с глава преодоля Касияс.

В 56-ата минута след центриране от корнер Пепе с глава върна един гол. "Бернабеу" изригна 6 минути преди края. Иско получи пред наказателното поле, финтира съперник и с великолепен удар с десния крак прати топката до гредата, за да изравни.

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

До края Роналдо стреля опасно от фаул, а силите на Реал не стигнаха за пълен обрат и за четвърти пореден път белите не успяха да победят Валенсия у дома.