След 2 отменени гола: Атлетико изостава на 4 точки зад Барселона

742 0

Атлетико (Мадрид) загуби точки във втори от първите си 3 мача от новия сезон в Ла Лига. Те завършиха наравно 0:0 с опашкаря Еспаньол в трети кръг на испанския шампионат.

Със спечелените 5 точки в 3 срещи "дюшекчиите" се отдалечиха на 4 точки от върха, където е Барселона. Каталунците спечелиха и трите си двубои в елита.

Рикелме вкара 2 пъти, но все от засада

Още: Официално: Атлетико (Мадрид) приюти ненужния в Барселона Ленгле

Атлетико имаше преимущество в играта през първото полувреме, като в 6' удар на Хулиан Алварес бе отразен от Жоан Гарсия, а в 9-ата момчетата на Чоло Симеоне нацелиха гредата.

Еспаньол отговори с удар на Алваро Агуадо в 33, минал малко над гредата. В добавеното време на първата част Гарсия спаси изстрел на Александър Сьорлот.

През втората част "папагалчетата" показаха по-голям отпор, но въпреки това "дюшекчиите" стигнаха до попадение. То падна в 55' и бе дело на Родриго Рикелме Рече, който вкара на празна врата след рикошет.

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!

Малко след това системата ВАР прегледа момента и голът бе отменен заради засада при атаката. В 90+8' втори гол на Рече не бе зачетен, отново заради засада.

Още: Атлетико (Мадрид) разби Жирона за първи успех през новия сезон в Ла Лига