2768 0

Лидерът в Примера дивисион Барселона не допусна изненада и се справи с лекота с непретенциозния си съперник в 30-ия кръг на шампионата Алемрия. Каталунците отупаха съперника с 4:0 и за малко дръпнаха пред Реал Мадрид със 7 точки.

Головете бяха дело на Меси, Луис Суарес, който забив 2 пъти, и Марк Бартра. В този мач Луис Енрике даде почивка на Неймар, Иниеста, Матийо и Пике.

Тон за разгрома даде Меси в 33-ата минута след пас на Бартра. Вторият гол падна 10 минути след почивката, след комбинация между Алвеш и Суарес, като уругваецът намери далечния горен ъгъл, след като преодоля Касадо. Четвърт час преди края Бартра с глава направи резултата класически, а в добавеното време Педро подаде на Суарес, който на празна врата оформи крайното 4:0.

Активът на Барселона с тази победа стана 74 точки, а Алмерия е с 25 на 18-а позиция в зоната на изпадащите.