Снимка: Getty Images/Gulliver

1526 0

Националният отбор на Испания по футбол стартира с разгромна победа световните квалификации за Мондиал 2018. В първия си мач от група G, игран на стадион „Рейно де Леон”, Ла Фурия разби с 8:0 аутсайдера Лихтенщайн.

Двубоят бе официален дебют за новия наставник на световните шампиони от ЮАР 2010 Хулен Лопетеги. Трима футболисти на Испания реализираха по две гола – Диего Коста (10’, 66’), Давив Силва (59’, 90’) и Алваро Мората (82’, 83’).

Реформите в Испания започнаха - новият селекционер отряза любимеца на цялата страна

По едно попадение добавиха още халфът на Барселона Серхи Роберто и нападателят на Севиля Витоло съответно в 55-ата в 60-ата минути.

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!

В другите мачове от тази група Италия победи като гост с 3:1 състава на Израел след попадения на Грациано Пеле (14’), Антонио Кандрева (31’ д.) и Чиро Имобиле (83’), а за домакините се разписа Тал Бен Хаим в 35-ата минута.

Балканското дерби между Албания и Македония пък бе прекратено заради лошите метеорологични условия при резултат 1:1.