Аржентина и Лионел Меси загряха за Копа Америка с успех (ВИДЕО)

2030 0

Националният отбор на Аржентина победи Гватемала с 4:1 в контрола, играна в Ландовър, САЩ. Лионел Меси и Лаутаро Мартинес вкараха по два гола за световните шампиони, а това бе последната проверка на тима преди старта на Копа Америка.

Националният отбор на Аржентина се подготвя за Копа Америка, която ще се проведе от 20 юни до 14 юли. Аржентинците ще играят в група А срещу Перу, Чили и Канада.

Меси показа, че е в отлична форма за Аржентина

Още в 4-ата минута на срещата гватемалците поведоха с автогол на Лисандро Мартинес. Почти веднага аржентинците изравниха с попадение на капитана Лионел Меси, което веднага бе определено като "най-лесното", което някога може да отбележи. Възползва се от грешка и вкара сам срещу вратаря.

Още: Лионел Меси: Не исках Реал Мадрид да печели Шампионска лига

Преди почивката аржентинският нападател Лаутаро Мартинес реализира дузпа за 2:1. През второто полувреме Мартинес отбеляза втори гол след асистенция на Меси. Крайното 4:1 оформи Меси с второто си попадение в 77-ата минута след пас на Анхел Ди Мария. В края на първото полувреме звездата на Интер Маями бе близо и до друг гол след изпълнение на пряк свободен удар, определен за "безумен", тъй като използва отново вратарския ъгъл.

Още: Лионел Меси разказа за неочакван проблем, повлиял на формата му в ПСЖ