Аржентина се измъчи за полуфинал на Копа Америка, Лионел Меси пропусна от дузпа (ВИДЕО)

1546 0

Световният шампион Аржентина се потруди доста, за да стигне до полуфиналите на Копа Америка. Успехът дойде след дузпи срещу Еквадор. В редовното време двубоят завърши 1:1. Лисандро Мартинес (35') откри за аржентинците, а късен гол на Кевин Родригес (90'+2') прати мача в следващ етап.  На полуфинала Арженитна ще се изправи срещу победителя от мача Венецуела и Канада.

През първото полувреме "гаучосите" уцелиха и греда в 27' чрез Енцо Фернандес, малко преди попадението на Лисандро Мартинес, но натискът им не успя да доведе до повече от едно попадение.

Още: Спортът по ТВ: Ето какво да гледаме днес, 4-ти юли

В началото на второто полувреме Еквадор получи право да изпълни дузпа, но Валенсия стреля в гредата. В добавеното време обаче стигнаха до мечтаното изравняване. Кевин Родригес хвана неподготвена защитата на Аржентина и изравни, като отбеляза първото попадение на Мартинес през този сезон в Копа Америка.

Така двата отбора се насочиха към 11-метрови наказателни удари. Бившият футболист на ЦСКА Жорди Кайседо влезе в 87-ата минута и изпълни последната дузпа за Еквадор, но това не помогна за класиране.

Лионел Меси пропусна първата дузпа, която се удари в гредата. Звездата на Интер Маями опита да изпълни в стил "паненка", но неуспешно. Припомняме, че само преди няколко Кристиано Роналдо пропусна да се разпише от дузпа на 1/8-финала на Европейското по футбол. Емилиано Мартинес обаче отчая съперника, като хвана последвалото изпълнението на Анхел Мена. След това за Еквадор пропусна и Алан Минда.

Пълна програма на Копа Америка 2024 - Бразилия се натресе на Уругвай

Копа Америка 2024: Класиране | резултати | голмайстори | програма

Бразилия отново не впечатли, завърши втора и ще играе срещу Уругвай, но без Винисиус (ВИДЕО)

В Аржентина си отдъхнаха: Страхотни новини за Лионел Меси

Домакинът САЩ е аут от Копа Америка, Хосе Кордоба и Панама са на 1/4-финал (ВИДЕО)