Бразилия се провали още на старта на Копа Америка, Колумбия оглави групата (ВИДЕО)

771 0

Бразилия започна разочароващо кампанията си за Копа Америка с безлично равенство 0:0 срещу Коста Рика, а Хамес Родригес вдъхнови Колумбия за победа с 2:1 над Парагвай.

"Селесао" преследват десета титла на Копа Америка, като не успя да пречупи отбора на Коста Рика, въпреки че тотално доминираше при владението на топката. Отборът се отчете обаче само с 3 удара при над 70% притежание.

Бразилците смятаха, че са повели в 30-ата минута, след като Маркиньос засече на задната греда след след свободен удар на Рафиня. След дълго прегледждане с VAR, голът беше отменен зарадизасада и Коста Рика се спаси. Костариканците не успяха да отправят нито един удар към вратата през целия мач.

Още: Пълна програма на Копа Америка 2024 - кога ще се проведат срещите?

Резултатът означава, че Колумбия завършва деня на върха в група D, след като събра трите точки при заслужената си победа над Парагвай в Хюстън. Играчите на Нестор Лоренсо се справиха с Парагвай, побеждавайки го с 2:0 с попадения на Даниел Муньос в 32-рата и Хеферсон Лерма в 42-рата минута. За "гуараните" се разписа Хулио Енсисо в 69-ата минута.

Още: Копа Америка 2024: Класиране | резултати | голмайстори | програма

Звездна уругвайска селекция разпиля Панама и Хосе Кордоба, САЩ с мечтано начало на Копа Америка (ВИДЕО)

Лео Меси коментира старта на Копа Америка с точно 2 думи (СНИМКА)

Пропуските на Лионел Меси за Аржентина, с които шокира (ВИДЕО)