Историческо! Сан Марино спечели първия си мач от 20 години насам!

701 0

Националният отбор на Сан Марино постигна "футболно чудо", взривило социалните мрежи след последния съдийски сигнал в група D1 на Лигата на нациите.

Тимът надви с 1:0 Лихтенщайн след гол на 19-годишния Нико Сенсоли в 53-ата минута. Това бе първа победа за Сан Марино от 28 април 2004 и 140 изиграни мача насам.

Победа на

Още: Защитник на футболно джудже захапа Хойлунд, нарече го "Г-н 80 милиона"

В изминалите 20 години Сан Марино записа няколко тежки загуби като 0:13 срещу Германия, но снощи последният отбор в световната ранглиста стигна до 3 точки.

Също толкова любопитен е фактът, че това е едва втора победа за тима "джудже" в историята му. Първата беше срещу същия съперник - през април 2004 г., като бе постигната със същия резултат, но в контрола.
Общият баланс на Сан Марино е 2 победи, 9 равенства и 195 загуби.

Общият баланс на Сан Марино е 2 победи, 9 равенства и 195 загуби.  Ето всички резултати в турнира от четвъртък

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!