"Изненадата" Олимпиакос шокира "фаворита" Астън Вила и мечтае за трофея в Лига на конференциите (ВИДЕО)

1088 0

Гръцкият гранд Олимпиакос поднесе изненадата в Лига на конференциите. Тимът от южната ни съседка победи с 2:0 Астън Вила в реванша от полуфиналите на третия по сила европейски турнир и с общ резултат от 6:2 се класира за решаващата среща на надпреварата.

Развой на Олимпиакос - Астън Вила

Домакините от Гърция излязоха напред още в десетата минута. Кини дублира Даниел Поденсе и проби отляво в наказателното поле, след което пусна успореден пас за Аюб Ел Кааби, който бе забравен и на празна врата се разписа за 1:0.

В 78-ата минута Олимпиакос подпечата своята победа! Стражът изрита топката силно напред към Ел Кааби, който се откъсна сам срещу Емилиано Мартинес и с шут в близкия ляв ъгъл прати топката в мрежата. Първо попадението не бе зачетено заради съмнения за засада, но ВАР потвърди, че такава няма и крайното 2:0 бе оформено.

Това е първи голям финал за гръцкия гранд в Европа. Олимпиакос ще мери сили с миналогодишния финалист Фиорентина, и то насред Атина на 29 май.