Канада надви Венецуела с дузпи и стигна до 1/2-финалите на Копа Америка

401 0

Канада достигна до полуфиналите на Копа Америка, след като победи Венецуела с дузпи (4-3). Мачът завърши 1-1 в редовните 90 минути. Канада ще се изправи срещу световния шампион Аржентина в следващия кръг.

В редовното време

Джейкъб Шафелбург изведе "кленовите листа" напред в 13-ата минута, а Саломон Рондон изравни в 64-ата. Канадците, под ръководството на американския треньор Джеси Марш, който пое отбора едва в средата на май, играят за първи път на Копа Америка и демонстрираха безмилостна преса.

Публиката подкрепяше предимно Венецуела

Още: В цифри: Лионел Меси с отчайващо представяне на Копа Америка - един от най-слабите му мачове за Аржентина

Пропуски от бялата точка

Двата отбора направиха по два пропуска от бялата точка, което доведе до резултат 3:3 след пет изпълнени дузпи. Вратарят на Канада Макс Крепо, който допусна сериозна грешка при изравнителния гол на Венецуела, се поправи, като спаси удара на Вилкер Анхел.

Развръзката

Така Исмаел Коне получи шанс да спечели мача за своя тим. Той реализира решаващата дузпа, за да даде началото на празненствата пред 51 080 зрители, подкрепящи предимно Венецуела.

Канада игра с Аржентина в първия мач от груповата фаза, като загуби с 0:2 от защитаващите титлата си шампиони и отново ще започне като аутсайдер на полуфинала.

Лео Меси коментира старта на Копа Америка с точно 2 думи (СНИМКА)

Италия удари Венецуела с 2:1 в истински комедиен спектакъл (ВИДЕО)

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!