Кристиано Роналдо с асистенция, но "кралския клуб" се провали в голямото дерби на Саудитска Арабия (ВИДЕО)

1930 0

Ал Насър не успя да победи шампиона Ал Хилал в голямото дерби на Саудитска Арабия. Загубилият отдавна шансове за титлата "кралски клуб" водеше до заключителните минути, но в крайна сметка се провали и мачът завърши 1:1. В края на май (30.05) двата отбора отново ще премерят сили, но този път двубоят ще има далеч по-голям заряд - финалът за Купата на краля.

Изненадващо слаб мач за високите стандарти на двата клуба!

Първото попадение падна още при първата атака в срещата - Кристиано пусна топката към непокрития си сънародник Отавио и той се разписа от дъгата на наказателното поле, с прекрасен удар.

Кристиано Роналдо

След десетина минути Роналдо имаше две добри възможности да се разпише, но изстрелите му с крак и с глава преминаха много близо до целта. След тези положения мачът изненадващо се закучи и въпреки големите имена в двата отбора, не предложи очакваното зрелище. Двубоят бе изпъстрен с груби нарушения и просто нямаше как главният рефер Хосе Санчес (Испания) да не вдигне голям брой жълти картони - цели 7.

Още: Кристиано Роналдо ще бори възрастта и "младите лъвове" - посочи нещо, което не обича да прави

В 53-та минута удар с глава на Милинкович-Савич профуча покрай вратата. В последните 10 минути от срещата Ал Насър пропусна две добри възможности за гол - първо Ясин Боно отрази блестящо шут на Кристиано, а малко след това Абдула Ал Кайбари нацели страничната греда от близко разстояние.

Така се стигна до 99-та минута, когато, след дълго преглеждане с ВАР, реферът отсъди дузпа за Ал Хилал. Александър Митрович бе безпогрешен и спаси "синята мощ" от загуба в дербито.

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!

Допинг комисията пробва Кристиано Роналдо преди дербито Ал Насър - Ал Хилал

Очертава се доста труден избор пред Марко Ройс - съотборник с Кристиано Роналдо или с Лионел Меси?

Футболист от Четвъртите в света, тренирал Кристиано Роналдо: Както се появи, така и изчезна!