Легия се пребори с Трабзонспор за №1 в група "L"

1132 0

Полският Легия (Варшава) се пребори за първото място в група "L" от Лига Европа с турския Трабзонспор. В директната битка за №1 домакините от Полша спечелиха с 2:0. Въпреки загубата, Трабзонспор остана на второ място и също продължава участието си на 1/16-финалите в турнира. Полският гранд поведе в 22-ата минута след автогол на Фатих Йозтюрк, а след почивката Орландо Са (56) затвърди успеха на Легия, завършил на първата позиция в групата с 15 точки. Трабзонспор остана втори с 10 точки и също продължава в следващата фаза.

Маталист (Харков) пък загуби от Локерен с 0:1 в другата среща след гол в началото на Мбайе Лейе (16). Така украинският тим завърши участието си в груповата фаза с шест поражения и без точков актив. Белгийският тим пък остана трети с 10 точки и заради по-лошите си показатели от директните двубои с Трабзонспор отпадна от надпреварата.