Порто и Барса сътвориха зрелище в бенефиса на Деко

1348 0

Легендарният бразилски футболист с португалски паспорт Деко каза "сбогом" на любимата си игра на 36-годишна възраст. Снощи нисичкият полузащитник изигра прощалния си мач на "Ещадио до Драгао", като в него участие записаха бившите му отбори Порто и Барселона. Не бе случаен фактът, че един срещу друг се изправиха именно тези два тима. Точно с тях Деко покори върха на европейския клубен футбол.

В игра за Порто в бенефиса на Деко любителите на футбола имаха възможност да наблюдават почти всички футболисти от звездния тим на португалския гранд, който под водачеството на Жозе Моуриньо спечели Шампионската лига през сезон 2003/2004. В състава на Барса пък личаха имената на Лионел Меси, Самуел Ето'о, Едгар Давидс, Марк ван Бомел, Ейдур Гудьонсен и Людовик Жули. Селекцията на драконите бе оглавена от треньора Фернандо Сантош, а тази на каталунците бе ръководена от Хенк тен Кате.

Срещата завърши 4:4, като Деко реализира 2 гола за крайния резултат. Той се отчете с по 1 попадение и за двата състава. През първото полувреме той игра за Порто. Резултатът бе открит в 3-ата минута от Дерлей, а малко по-късно Бени Маккарти покачи на 2:0.

След почивката звездата на мача заигра за Барса. В 55-ата минута Ето'о намали на 1:2, а 2 по-късно Деко възстанови равенството. Порто отново поведе чрез Янкаускас, но каталунците съумяха да обърнат развоя на събитията с голове на Ето'о и Меси. В 90-ата минута обаче Деко оформи крайното 4:4, след като преди това отново бе облякъл екипа на Порто.

Състав на Порто: Байя, Ферейра, Коща, Емануел, Валенте, Кощиня, Маниш, Мендеш, Деко, Дерлей, Маккарти (Вале, Карвальо, Секретарио, Янкаускас, Андраде, Алейничев, Рубенс, Фернандеш, Мораеш, Марио Силва, Консейсао)

Състав на Барселона: Жоркера, Белети, Силвиньо, Олегер, Ван Бронкхорст, Давидс, Жерард, Ван Боммел, Гудьонсен, Жюли, Ескеро (Деко, Меси, Джалминя, Луизао, Ето'о)

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!