Порто се справи със студа и победи БАТЕ Борисов

1382 0

Порто продължи с отличното си представяне в група Н на Шампионската лига. Португалците постигнаха победа с 3:0 при гостуването си на БАТЕ Борисов.

През първото полувреме двата отбора играха много слабо и не отправиха нито един удар по посока вратите. В 56-ата минута Порто поведе в резултата. Касемиро подаде на Ерера, който с мощен удар вкара за 1:0 в полза на португалците. В 65-ата минута Хаксон Мартинес отбеляза втория гол в двубоя, след като се възползва от добро подаване от Ерера. В края на срещата Кристиан Тейо оформи крайния резултат - 3:0.

Португалската преса бе доста изненадана от студа в Беларус, поради което играчите на Порто играха с ръкавици на ръцете.

Малко преди началото на двубоя стана ясно, че Тотнъм ще се опита да привлече колумбийския нападател на "драконите" хаксон Мартинес. Трансферната цена на играча е 35 млн. евро.

По-късно днес е другият мач от групата между Атлетик (Билбао) и Шахтьор (Донецк).