Трофеят за Гран При на Китай във Формула 1 ще бъде уникален и революционен (СНИМКА)

1093 0

Феновете на Формула 1 ще станат свидетели на първия трофей в спорта, който ще може да бъде носен на врата от пилота, който успее да спечели предстоящата на Гран При на Китай.

Революция във Формула 1?

Уникалният трофей ще бъде представен на победителя. Проектиран от "Pininfarina", кръглият трофей ще се носи от победителя около врата му в края на състезанието.

Още: Ландо Норис преодоля тежки условия и ще стартира първи в спринта в Китай

Трофейните иновации на Ф1 са постоянни през годините. През 2023-а в Япония станахме свидетели на награди, които светнаха в цветовете на националностите на пилотите на подиума при целувка. Сега този уникален трофей за завръщащата се Гран При на Китай е естетическо допълнение към спорта.

Състезанието за Голямата награда на Китай се очаква да бъде напълно ново изживяване за множество пилоти на стартовата решетка. Състезанието липсва от календара от 2020 година поради пандемията от COVID-19 и много нови лица оттогава се присъединиха към решетката. Това и първото домашно състезание за първия китайски пилот в историята на спорта - Гуаню Джоу от Заубер.

Хамилтън: Знам кое е най-доброто за мен