Тиери Анри обясни откъде идва доминацията на Реал Мадрид в Шампионска лига

2204 0

Легендата на Арсенал Тиери Анри похвали доминацията на Реал Мадрид в Шампионска лига през годините. "Белия балет" завърши наравно 2:2 срещу Байерн Мюнхен на "Алианц Арена" в първия си полуфинален сблъсък във вторник, 30 април.

Реал Мадрид отново не се даде в Шампионска лига

Реал Мадрид ще трябва да се пребори у дома, за да играе на финал в Шампионска лига

Още: Винисиус успешно наследи Кристиано Роналдо в Реал Мадрид, но има ли рекорд под заплаха?

Докато домакините създадоха ранни възможности, Винисиус откри резултата в 23-ата минута. Баварците направиха обрат чрез Лерой Сане (53') и Хари Кейн (57'). Испанският гранд обаче се върна с нов гол на Винисиус от дузпа в 83-ата минута.

Байерн може би доминираше в мача и имаше по-добри шансове, но не успя да се възползва от тях. Реал Мадрид също имаше проблеми и срещу РБ Лайпциг на осминафиналите и Манчестър Сити на четвъртфиналите, но въпреки това ги победи.

Именно заради това Анри похвали мадридчани. "Когато хората говорят за Реал Мадрид, те използват много "ако". Как Лайпциг не вкара повече, как държаха много топката срещу Сити. Няма значение. Мислите, че сте ги надвили, но не сте. Ето защо те имат 14 Шампионски лиги", категоричен бе французинът. А Джуд Белингам се опита да разсее Хари Кейн при дузпата, в Англия го порицаха (ВИДЕО).

Още: 60 секунди преди старта: Даниел Стъридж позна 50% от случилото се между Байерн Мюнхен и Реал Мадрид

Тони Кроос продължава да държи Реал Мадрид в напрежение за бъдещето си

"Рецептата" на Томас Тухел за реванша между Реал Мадрид и Байерн Мюнхен: Трябва да бъдем смели, клинични и фокусирани

Зрелище в Шампионска лига с познати герои за историята, но Реал и Байерн Мюнхен ще решат всичко в Мадрид (ВИДЕО)

Гениален Кроос: Не само даде блестяща асистенция, но и "подсказа" на Винисиус (ВИДЕО)