Спартак Варна пак изостана с 0:2, но късметът не го покри - историческа загуба!

Берое откри 12-ия кръг в Първа лига с класическа победа при домакинството си на Спартак Варна (3:0). Заралии не срещнаха никакви проблеми при дебюта на новия треньор Хесус Урибесалго Гутиерез и решиха развоя на срещата още до почивка.

Еспиноса откри в 26’, а Ферер удвои в 40’. Крайното 3:0 оформи Годой в заключителния четвърт час. За аржентинецът това е пето попадение от началото на сезона и почти винаги при негов гол “зелените” печелят мачовете си.

Спартак Варна във втори пореден мач изостава с 0:2, но миналия мач обърна Локомотив София до 3:2 у дома. “Соколите” не са побеждавали Берое от 2007-а. В следващия кръг Берое гостува на Левски, а Спартак приема Локомотив Пловдив.

Досега в шампионатни мачове между отборите - нито един от тях не беше печелил с 3:0. Три пъти Берое се е налагал с 4:0, а Спартак има по един път 4:0, 5:0 и 6:0.

Следете класирането в Първа лига НА ЖИВО със SportLive.bg!

Още: Арда и Берое с рядко срещан резултат след шедьоври (ВИДЕО)