Берое победи Локомотив (Сф) в „Надежда” след 23 години

Снимка: Иван Йочев

6842 0

Берое победи с 3:0 като гост Локомотив (Сф) и така прекъсна черната си серия срещу „железничарите” на стадион „Надежда”. Последният успех на тима от Стара Загора срещу „червено-черните” в София датираше от далечната 1991 г. (1:0).

Срещата започна отлично за гостите, които поведоха в резултата още в 4-ата минута чрез Аласан Н'Диае. Французинът от сенегалски произход отправи удар от далечно разстояние, вратарят на домакините и български национал Божидар Митрев не се намеси добре и топката влезе във вратата.

Така тимът от Стара Загора продължи с тенденцията да вкарва гол във всеки един мач от изиграните 11 кръга от началото на сезона.

Срещата бе равностойна, а до края на първата част двата отбора пропуснаха добри възможности за отбелязване на гол. Малко след почивката „железничарите” можеха да изравнят, след като съдията Николай Йорданов отсъди дузпа за игра с ръка на защитника на „зелените” Иво Иванов. Александър Бранеков изпълни лошо 11-метровия наказателен удар и не успя да вкара гол. В 57-ата минута Берое направи резултата 2:0. Салим Керкар подаде на Крис Гади, който изскочи сам срещу Божидар Митрев и вкара второто попадение в мача. Четвърт част преди последния съдийски сигнал Гади отново се разписа, а този път се възползва от асистенция на Елиаш. Малко по-късно Елтон дош Рейш фаулира Керкар в наказателното поле на Локомотив и Николай Йорданов отсъди дузпа, а при изпълнението й халфът на Берое Елиаш уцели напречната греда. Гостите можеха да вкарат четвърти гол в мача, но резервата Стефан Спировски уцели нова греда след удар от пряк свободен удар. В последната минута Бранеков стреля от далечно разстояние, но топката срещна десния стълб на вратата на гостите.

Благодарение на тази победа Берое излезе на второ място в класирането на две точки от лидера ЦСКА, който по-късно днес играе срещу Ботев (Пд). Локомотив (Сф) остана на 7-мо място (17 т.).