"100 години БФС": Отбелязано със специална емблема (СНИМКА)


"100 години БФС": Отбелязано със специална емблема (СНИМКА)
Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1344 0

Българският футболен съюз (БФС) представи новата емблема по повод 100-годишнината от създаването му. Това се случи още по време на церемонията "Футболист на годината", като сега на официалния сайт бе разкрита още информация.

Обяснени са идеите зад тези решения, като символът на националните отбори - гербов лъв върху щит, също ще бъде с лека промяна (можете да видите и снимки и на двете емблеми по-долу в материала). Ето и съобщението от БФС без редакторска намеса:

"На снощната церемония „Футболист на годината“ за пръв път бе представена юбилейната емблема на Българския футболен съюз, разработена специално за 100-годишната от основаването му. Новото лого ще се използва през 2023 г., като част от тържествата по повод кръглата годишнина на организирания футбол в България.

Дизайнерският проект е препратка към основите на играта – със стилизарана ретро футболна топка, а цветът е старо злато. Юбилейната емблема запазва визуалната идентичност на добре познатото лого на БФС, а в изработката се залага на популярния сред клубове и федерации по света минималистичен подход.

Символът на националните отбори – гербов лъв върху щит, също бе обновен по повод на юбилея, като към него бе добавен лавров венец.

И двата символа ще присъстват на новите екипи на България, произведени от италианската компания Macron. Уникалната колекция фланелки ще дебютира на двубоите на националните ни отбори през месец юни.

Хареса ли ви тази новина? Не пропускайте важните новини за деня в българския футбол – последвайте специалния ни канал във Viber ТУК!

Изработването на юбилейното лого е част от проектите в чест на вековната годишнина, като кулминацията на честванията ще бъде в края на календарната 2023 г." - заявиха от БФС.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

Зюмюр Бютучи от ЦСКА разгневява Ралф Рангник, баща си и... себе си с решение да напусне РБ Залцбург

Eдно от летните попълнения на ЦСКА - Зюмюр Бютичи, има нещо, за което съжалява в кариерата си дотук. И то е, че...

Реклама
Най-четени новини

виж всички