3 червени картона само в 2 мача: Крумовград надви Славия за старт на сезона (ВИДЕО)

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

853 0

Крумовград започна с успех на старта в Първа лига, побеждавайки Славия с 1:0. Единственото попадение в двубоя вкара Божидар Кацаров още в 5', а в 65' домакините останаха с човек по-малко след изгонването именно на Кацаров. Емил Мартинов пък остави и Славия с човек по-малко в самия край на срещата. По-рано днес и ЦСКА 1948 получи червен картон срещу Черно море.

Крумовград успя да поведе след само 5 минути игра, като Момчил Цветанов центрира отляво, а Матей Шимич успя да надскочи Виктор Генев. Топката стигна до Божидар Кацаров, който засече и вкара топката в мрежата - 1:0. В 33' домакините можеха да удвоят преднината си.   Диего Рапосо направи пробив, освободи се от централните защитници и стреля, но Светослав Вуцов спаси.

Минута по-късно и Славия имаше шанс пред себе си.  След центриране от ъглов удар Янко Георгиев не можа да се намеси добре, а Йеленкович вместо да вкара извърши нарушение. В 41' Виктор Генев нацели гредата след удар с глава.  В 45' Тони Тасев изпусна на празна врата, като прати топката в аут.

И през второто полувреме се редуваха положенията пред двете врати. В 65' Крумовград остана с човек по-малко. Божидар Кацаров получи директен червен картон след брутално нарушение срещу Цветелин Чунчуков. 9 минути преди края Карл Фабиен стреля от малък ъгъл, но прати топката над вратата.

Хареса ли ви тази новина? Не пропускайте важните новини за деня в българския футбол – последвайте специалния ни канал във Viber ТУК!

В заключителните минути столичани опитаха да натиснат и да изравнят, но вместо това Емил Мартинов си заслужи втори жълт картон, заради което беше изгонен от главния съдия. В следващия кръг Крумовград гостува на Арда, а Славия приема отбора на Лудогорец.