Изненада в София: Славия прекъсна черната серия, надвивайки Черно море

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1031 0

Славия изненадващо победи Черно море в мач от 11-ия кръг на Първа лига. "Белите" прекъснаха серията си от 4 поредни загуби в първенството, като нанесоха едва втора загуба на "моряците" за сезона.

Столичани се наложиха с 1:0 у дома, като единственото попадение реализира Карл Фабиен в 77-ата минута. Славия поведе и по-рано в двубоя - в 22-ата минута, но голът на Цветелин Чунчуков бе отменен заради игра с ръка на нападателя.

Отменен гол на Чунчуков не спря

Още: Коварен жребий за Левски по пътя към ново участие в младежката Шампионска лига

Славия откри резултата в 22-ата минута, когато Цветелин Чунчуков засече с глава центриране в наказателното поле. Голът дойде след чудесна атака, но бе отменен заради игра с ръка на нападателя.

През второто полувреме "белите" заиграха по-добре и успяха да вкарат много ценно попадение. В 77-ата минута, след грешка на Васил Панайотов, Карл Фабиен получи отлично подаване от Галин Иванов и с мощен шут преодоля Пламен Илиев - 1:0.

Успехът беше първи за столичани след 4 поредни загуби. Той ги изкачи с 2 места в класирането и вече са 11-и. Черно море запази третата си позиция, но изостава с 6 точки от лидерите Лудогорец и Черно море.

Куриозно! Феновете на Черно море отмъкнаха пиротехниката на ЦСКА преди двубоя

"Това безобразие няма да продължи": Венци Стефанов се ядоса на феновете на Славия - каза как ще се справи с тях

Не изпускай важна новина в света на българския футбол – последвай ни във Viber за най-актуалната информация, последни резултати и топ анализи!