Крумовград приключи ужасяващата серия с доминантен успех над Септември (ВИДЕО)

Снимка: Aleksandar Karamfilov / LAP.bg

447 0

Победата с на Крумовград с 2:0 над Септември София сложи край на съботните мачове, част от седмия кръг на родната Първа лига. Домакините стояха много по-добре на терена през целия мач и заслужиха победата, както и трите точки.

Крумовград излезе от кризата

Още: Пазен от Дани Алвеш облича “червената” фланелка в Първа лига

В 26-ата минута домакините поведоха в резултата. Серкан Юсеин стигна до топката след грешка на Септември. Той изведе Патрик Луан на дясното крило и той центрира в наказателното поле, където Матеус Енрике се измъкна от защитник на гостите и от упор прониза мрежата на Димитър Шейтанов - 1:0 за Крумовград.

Крумовград започна ударно втората част. В 49-ата минута Патрик Луан се възползва от груба грешка в защита на Кубрат Йонашчъ. Бразилецът навлезе в наказателното поле и подаде успоредно на голлинията за Матеус, който чукна топката в опразнената врата, за да удвои преднината на своя тим.

С победата Крумовград слага край на серия от 5 поредни мача без успех. Възпитаниците на Рибарски са на 12-ата позиция с актив от 6 точки. Септември на Николай Митов пък продължава да е последен с 0 точки и 6 поражения от началото на кампанията.

Официално: Левски продаде Пламен Андреев на нидерландския Фейенорд