Литекс удари Черно море в борбата за Топ 6

980 0

Литекс постигна ценна победа с 3:0 като гост над Черно море. Срещата бе от огромно значение за двата тима, които се борят да попаднат в първата шестица на „А” група.

Преди началото на мача легендата на Черно море Тодор Марев, който навърши 60 години и е рекордьор по участия за тима в елита (422 срещи), получи специални поздравления от ръководството на клуба.

Домакините започнаха много силно двубоя и още в първите минути пропуснаха две страхотни положения за отбелязване на гол. Първо Тодор Паланков излезе сам срещу вратаря на тима от Ловеч Винисиус Баривиейра, но стреля в аут. След това Мирослав Манолов отправи удар от малкото наказателно поле, но стражът на гостите показа страхотен рефлекс и изби топката. Това бе мач №50 за Баривиейра в „А” група.

В 29-ата минута Литекс поведе в резултата, след като Страхил Попов центрира, а Уилмар Джордан прати топката с коляно в мрежата на домакините. До края на първото полувреме „моряците” пропуснаха още няколко положение чрез Мирослав Манолов и Тодор Паланков.

Веднага след почивката защитникът на домакините Кирил Котев бе близо до отбелязване на попадение, след като стреля с глава, но Васил Божиков от Литекс изчисти топката от голлинията.

В 55-ата минута Черно море остана с човек по-малко на терена, след като Сашо Александров удари с лакът Асприля и получи червен картон.

Не изпускай важна новина в света на българския футбол – последвай ни във Viber за най-актуалната информация, последни резултати и топ анализи!

Малко след това Асприля излезе сам срещу вратаря на "моряците" Илко Пиргов, който обаче успя да спаси удара на колумбиеца. В 73-ата минута влезлият като резерва Кирил Десподов можеше да направи резултата 2:0 за Литекс, след като уцели страничния стълб на вратата, пазена от Пиргов. В 90-ата минута Асприля пробяга 60 метра, премина през двама защитници на Черно море и вратаря на Черно море и вкара за 2:0. Малко по-късно Кирил Десподов бе изведен сам срещу Пиргов и оформи крайния резултат 3:0.

Двата отбора вече имат изиграни общо 32 мача помежду си. Литекс има 18 победи срещу 6 загуби, а 8 пъти срещите са завършвали наравно.

Така тимът от Ловеч излезе временно на 4-то място във временното класиране на „А” група с актив от 25 точки преди изиграването на останалите двубои от кръга. Черно море остана на осма позиция (21 т.).