Славия нанесе първа загуба на Спартак за сезона и взе първи 3 точки

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

604 0

Славия постигна първата си победа през новия сезон в Първа лига. "Белите" надвиха Спартак (Варна) с 3:1 у дома в мач от 4-ия кръг на родния шампионат.

Столичани поведоха в 10', когато варненци не изчистиха добре след удар на Зеедорф с глава и топката стигна до Карл Фабиен. С удар в далечния ъгъл той реализира за 1:0.

Пети гол от началото на сезона за Ахмед Ахмедов

Гостите възстановиха равенството в 34', след като Бауренски отне топката и центрира към Ахмедов, който напредна и вкара поредния си гол от началото на сезона за 1:1.

Още: Левски натрупа солидна глоба, но не е рекордьор от Първа лига пред БФС

Славия успя да си върне преднината в добавеното време на първата част. Този път автор на попадението беше Денислав Александров. Само 4 минути след подновяването на играта "белите" направиха аванса си по-солиден. След чудесна атака Александров намери на добра позиция Владимир Николов и той без усилия покачи на 3:1.

Това беше първа победа за Славия от началото на сезона след загуба на старта и равенство след това. Спартак пък допусна първо поражение от началото на кампанията, като досега имаше 2 победи и 1 реми.

Крах за ЦСКА във Варна: Спартак се нареди до Лудогорец по бой над "червените"

Славия без победа в Първа лига - не успя да излъже Хебър в “Овча Купел”

Не изпускай важна новина в света на българския футбол – последвай ни във Viber за най-актуалната информация, последни резултати и топ анализи!