Ботев Пловдив в Лига Европа по ТВ: Къде и в колко часа да гледаме старта?

Снимка: Aleksandar Karamfilov / LAP.bg

1140 0

Както е отлично известно, през сезон 2023/24 отборите в българския елит се бореха и за участие в Лига Европа. В крайна сметка то бе заслужено от Ботев Пловдив, който спечели Купата на България и си осигури поне два мача в квалификациите на втория по сила турнир на УЕФА.

Жребият не бе особено благосклонен към "канарчетата", които ще стартират от първия кръг, където ще срещнат Марибор. Словенският тим завърши на второ в местния шампионат, като пред него остана само Целе, който спечели титлата за първи път в историята си.

Вече има яснота и в колко часа ще се проведат сблъсъците. Първият мач между Ботев и Марибор ще се състои на 11 юли в Пловдив - на стадион "Христо Ботев", като ще стартира в 21:00 часа. Реваншът е след една седмица (18.07) в Марибор, където дуелът ще стартира в 22:15 часа българско време.

Още: Летен трансферен прозорец в Първа лига (ОБНОВЯВА СЕ)

Коя телевизия ще излъчва мачовете на Ботев Пловдив в Лига Европа?

Ботев Пловдив в Лига Европа - коя ТВ ще излъчва мачовете?

Срещите на Ботев Пловдив срещу Марибор ще бъдат излъчени пряко по "Диема спорт". Освен това ще можете да ги следите НА ЖИВО в SportLive.bg.