ЦСКА удари Крумовград с невиждан от години български състав (ВИДЕО)

Снимка: Официален сайт на ЦСКА

11013 0

ЦСКА спечели и втората си контрола, макар и първа по време на лагера в Банско. Пред десетки фенове възпитаниците на Томислав Стипич надиграха тотално Крумовград. Победата бе изкована с головете на Иван Тасев и Наско Цеков след почивката (2:0).

Юношите на ЦСКА в лагера

Крилото бе точно в 78’ след асистенция на Асен Дончев. Двамата се познават много добре от пролетния си престой в Благоевград. Цеков пък се подвизава на позициите от бек до крило, което му помогна в последната минута на мача, когато бе изведен от Шопов на стрелкова позиция.

Новият треньор на ЦСКА заложи на почти изцяло български състав след почивката, поведен от капитана Станислав Шопов. Първото сериозно препятствие бяха титулярите на Атанас Рибарски, които до голяма степен бяха заменени в 60’. “Червените” бяха убедителни преди почивката и дори Санянг нацели напречната греда, докато Патрик Луан имаше две ситуации през първите 50 минути.

С ключови спасявания се отчете Густаво Бусато на два пъти преди почивката. След това нямаше много работа за Димитър Евтимов, но бе близо до допускането на гол от Ерол Дост при 1:0 в последните 10 минути.

Това е втора победа за ЦСКА в рамките на дни след 2:0 над Беласица Петрич. Предстои проверка срещу румънския Политехника Яш в събота от 17:30 часа.

Първо полувреме

След само 120 секунди символичните гости можеха да открият в резултата чрез желания от ЦСКА Патрик Луан. Бразилецът бе изведен в стрелкова позиция след груба грешка на Санянг по левия фланг, но Бусато скъси ъгъла и спаси първото положение в мача.

В 13-ата минута Георги Чорбаджийски пропиля първия шанс за ЦСКА. Българинът засече ниско центриране от Хайнц около точката за изпълнение на дузпа, но опитът му премина над напречната греда на Янко Георгиев. От десния фланг подаването бе дело на Хайнц, а на първа греда топката бе прескочена от Линдсет.

След още четири минути с Петров засече топката с глава след центриране на Санянг от корнер, но българинът се сблъска с Кордоба и стрелбата не бе достатъчно прецизна.

Малко след 20-ата минута стана интересно и пред двете врати - първо Сейни Санянг нацели напречната греда след рикошет в съперников играч, а в ответното нападения Юсеин остана очи в очи с Бусато. Вторият отново се намеси ключово и запази нулите в Банско.

Втората половина от първата част продължи под натиска на символичните гости, но няколко последователни опита имаше и срещу Густаво Бусато. В един от тях бразилецът пое тежък удар в областта на слабините, но успя да продължи срещата след медицинска намеса.

Бусато с ключови намеси

Второ полувреме

В игра за ЦСКА се включиха Евтимов, Дончев, капитанът Шопов, Тасев, Скаршем, Панайотов и бранителите Илиев и Иванов.

Именно Юлиан Илиев създаде първата голова ситуация след почивката, когато засече топката с глава след центриране на Шопов, но кълбото премина над напречната греда.

С голям пропуск се отчете Луан и в 50', когато засече ниско центриране на втора греда.

ГОЛ! В 78' първото си попадение за ЦСКА, макар и в контрола, вкара Иван Тасев. Младият българин засече ниско центриране на Асен Дончев, с който прекараха пролетта заедно в Пирин - 1:0!

Тасев вкара първи гол

В 83' Ерол Дост се оказа на стрекова позиция след пробягани 30 метра с топка в крака, но опитът по диагона премина леко встрани от левия страничен стълб.

ГОЛ! В последната минута Шопов изведе бранителят Наско Цеков на стрелкова позиция, за да оформи 2:0!

Стартови състави

ЦСКА: Густаво Бусато (в), 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба, 4. Християн Петров, 3. Сейни Санянг, 26. Марселино Кареасо (к), 10. Джонатан Линдсет, 16. Георги Чорбаджийски, 14. Тобиас Хайнц, 11. Матиас Фаетон и 24. Марк-Емилио Папазов;

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 12. Марин Орлинов (в), 2. Лъчезар Иванов, 17. Емануел Шакич, 18. Симеон Александров, 32. Алесандро Николов, 19. Наско Цеков, 22. Асен Дончев, 8. Станислав Шопов, 7. Улаус Скаршем, 28. Юлиан Илиев, 29. Иван Тасев, 30. Петко Панайотов;

КРУМОВГРАД: Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 44. Божидар Кацаров, 23. Лазар Марин, 7. Момчил Цветанов, 91. Вячеслав Велев, 8. Ренан Ареяш, 67. Матеус Соуса, 10. Серкан Юсеин, 17. Патрик Луан, 13. Диего Рапосо

Резерви: 3. Калоян Пехливанов, 4. Лукас Сантана, 22. Ерол Дост, 14. Стефан Попов, 30. Жак Пехливанов, 2. Джунейт Али, 77. Октай Юсеин, 19. Ламин Тал, 31. Николай Данаилов, 80. Денислав Палазов, 12. Николай Пранджев

*Брадли де Нойер отново е отстранен от първия отбор на ЦСКА, този път от Томислав Стипич.

Преди мача

Отборите имат три срещи помежду си, натрупани през миналия сезон. "Армейците" победиха в редовния сезон с 1:0 и 4:1, но последва срамното 2:2 на Националния стадион в плейофната фаза.

ЦСКА вече записа контрола в Панчарево, побеждавайки Беласица Петрич с 2:0 в събота. До края на настоящата седмица ще се проведе контрола и с румънския Политехника Яш в събота от 17:30 часа.

За Крумовград това също ще е втора проверка през лятото след разгромното 5:0 над Пирин в събота.