ЦСКА уредил брилянтен трансфер - бразилец с магическо докосване

31005 0
ЦСКА е уредил бразилски плеймейкър, който ще подсили тима през лятото, твърди популярният спортен журналист Деян Веселинов. Той бе гост в пилотния епизод на новия подкаст „Още от дете“ с водещ Явор Кръстев, на който е и продуцент.
„ЦСКА има трима футболисти на една и съща позиция – Шопов, Линдсет и Илиан Илиев, като ги ползва едновременно. Линдсет е върнат по-назад до Кареасо, а Илиев е пратен вдясно, за да могат да играят и тримата. И тук идва въпросът за селекцията. Защо например два поредни трансферни периода се започват с вратари, след като има позиции, на които няма достатъчно футболисти? Няма крила, крайни защитници, дефанзивен халф извън Ето’о. А се взимат играчи, които действат на една позиция и се чудим какво да ги правим.
По моя информация ЦСКА е договорил, може би има и подпис, с още един футболист, който играе зад нападателя. Става въпрос за бразилец, който сега е уреден и през лятото ще дойде – топ попълнение. На 27-28 години, страхотен магьосник, „десетка“. Сериозни пари ще се дадат за него“, заяви Веселинов.
Къде трябва да се подсили ЦСКА?
Трансферът по всичко изглежда е обещаващ, но пък бразилецът ще е поредният атакуващ халф, с който ще разполагат "червените". Това би било добре дошло за един от кандидатите за наследник на Александър Томаш - Валдас Дамбраускас, който залага на схема 3-5-2, но не и на Томаш, който използва 4-2-3-1 и 4-3-3.
В момента ЦСКА е "къс" на крилата и на позицията "ляв краен защитник". Очаква се до края на зимния трансферен прозорец клубното ръководство да адресира тези нужди.
ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ
виж всички
Коментари