Дубълът на ЦСКА срази Миньор, меле съпътства двубоя - "червените" с уникално дълга серия

Снимка: Официален сайт на ЦСКА

2098 0

Вторият тим на ЦСКА постигна важен успех при гостуването си на един от най-коравите домакини във Втора професионална лига – Миньор (Перник). Възпитаниците на Владимир Манчев спечелиха с 1:0 с попадение на Марк-Емилио Папазов и записаха трета победа от началото на сезона.

Първата част премина равностойно без сериозни опасности за двамата вратари. След почивката нашият тим установи натиск и в 50-тата минута можеше да поведе след изстрел на Йоан Борносузов с глава, който обаче бе спасен от вратаря на Миньор Леонтиев. Логичното обаче се случи в 61-вата минута, когато Папазов отправи удар от границата на наказателното поле, който влетя неспасяемо в горния ляв ъгъл на домакинската врата.

Срещата не мина без ексцеси. Малко след гола на Папазов „червените“ се забавиха при смяна. Футболист на „чуковете“ бутна Радослав Живков, който трябваше да излезе, а действията предизвикаха меле между играчите на терена.

До края напрежението преобладаваше на терена и двата тима стигнаха до стълкновения, а в 90-тата футболистът на „чуковете“ Петър Вуцов бе изгонен с директен червен картон за удар без топка срещу Чатов. Следващият двубой на ЦСКА II е домакинството срещу Беласица (Петрич) на 6 октомври (неделя) от 16:00 ч.

Така ЦСКА II навъртя 5 поредни мача без допуснат гол, като червените опазват мрежата си суха вече 530 минути. Последният инкасиран гол бе от Аймен Суда в 10-ата минута при загубата от Пирин Бл с 0:1.