Деветима българи от ЦСКА удържаха победата над Политехника Яш (ВИДЕО)

Снимка: Официален сайт на ЦСКА

8035 0

ЦСКА спечели третата поредна контрола по време на летния подготвителен лагер. Днес “армейците” се наложиха над румънския Политехника Яш с 2:1. В герои за победителите се превърнаха Матиас Фаетон (40’) и Петко Панайотов (68’), макар и при удара на втория да имаше ключов рикошет.

Фаетон пропусна дузпа

Не след дълго падна и голът за елитния румънски съперник, който губи за втори път от ЦСКА през историята си. “Червените” вече го бяха победили с 3:0 в контрола през 2010 в Турция.

Най-интересното от мача в Банско бе още преди почивката. В рамките на първите пет минути от срещата се стигна до греда за всеки от отборите, а в 13-ата минута Фаетон пропусна дузпа

Следващата контрола за ЦСКА е в понеделник срещу Берое от 17:30 часа на спортен комплекс "Евима" в град Банско.

Първо полувреме

След само 180 секунди игра Георги Чорбаджийски нацели десния страничен стълб след центриране на Сейни Санянг. Във втора поредна среща гамбиецът е сред основните изпълнители на статичните положения.

В петата минута пък Густаво Бусато бе спасен от гредата след удар от далечина, докато секунду по-късно бразилецът се отчете с ключова намеса, за да запази нулевото реми.

Иво Андреев посочи бялата точка в 12-ата минута, след като футболист на румънците игра с ръка при ниско центриране.

С изпълнението се нагърби Матиас Фаетон. Националът на Гваделупа опита ниско в левия ъгъл, но топката премина покрай лявата греда. Опитът на крилото наподобяваше това на Иван Турицов от трагичния плейоф срещу ЦСКА 1948 през сезон 2022/23.

ГОЛ! В 40-ата минута "грешникът" Матиас Фаетон откри резултата на опразнена врата. Нападателят с френски паспорт получи подаване от Георги Чорбаджийски, спечелил топката след страхотна преса срещу Илие.

Българинът изненада с ниското подаване към Фаетон, който остана непокрит, а Фернандес вече скъсяваше ъгъла към юношата - 1:0!

Второ полувреме

След почивката още един път Томислав Стипич даде шанс на българи и така в игра се включиха Орлинов, Иванов, Шакич, Цеков, Дончев, Линдсет, Шопов, Иванов, Панайотов, Александров и Папазов. След 20 минути игра бившият футболист на ЦСКА 1948 бе заменен от Николов.

ГОЛ! В 68-ата минута възпитаниците на Стипич успяха да поведат с един от първите си удари срещу Фернандес след почивката. В този случай и късметът покри "армейците", след като силният удар на Петко Панайотов рикошира в съперник и топката прехвърли стража - 2:0!

ЦСКА продължава да разчита на българи

ГОЛ! Гостите успяха да намалят до 1:2 с началото на последния четвърт час. Румънският отбор се възползва от корнер, след който се стигна до голямо разбъркване. При него се намери кой от "зелените" да прати топката в мрежата на "армейците".

В 80-ата минута Орлинов побесня заради нова стрелба след центриране от статично положение. Оказа се, че в ситуацията е имало и засада.

Стартови състави

ЦСКА: Густаво Бусато (в), 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба, 4. Християн Петров (к), 3. Сейни Санянг, 21. Амос Юга, 16. Георги Чорбаджийски, 7. Улаус Скаршем, 14. Тобиас Хайнц, 29. Иван Тасев и 11. Матиас Фаетон

Резерви

25. Димитър Евтимов (в), 12. Марин Орлинов (в), 2. Лъчезар Иванов, 17. Емануел Шакич, 32. Алесандро Николов, 19. Наско Цеков, 22. Асен Дончев, 10. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 28. Юлиан Илиев, 30. Петко Панайотов, 18. Симеон Александров, 24. Марк-Емилио Папазов

Политехника: 1. Фернандес, 30. Тодороски, 3. Самайоа, 4. Илие, 27. Испас, 24. Марчиони, 10. Роман, 37. Бордеяну, 18. Стефановичи, 23. Таилсон, 80. Тешейра;

Преди мача

ЦСКА вече победи Беласица Петрич и Крумовград с по 2:0, а в двубоите продължават да блестят млади българи. Румънският отбор проведе контроли срещу Монтана (1:1) и Пирин, така че съперниците влизат в еднакъв момент от подготовката си в двубоя.

Родният гранд вече се беше срещал с Политехника Яш в контрола от 2010 г., провела се в турския курорт Белек. Тогава "армейците" се наложиха с 3:0, а попаденията бяха дело на Платини, Панку и Мигел след почивката.

След днес предстоят още 4 контроли за "червените" - срещу Берое, Макаби Петах Тиква, Раднички Ниш и още един отбор, който е неизвестен.