Томислав Стипич дебютира в ЦСКА с победа над Беласица Петрич в контрола

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

3102 0

ЦСКА се наложи с 2:0 над Беласица в първата си контрола преди старта на сезон 2024/25 в Първа лига, която се игра в базата на "червеите" в Панчарево. Това бе и неофициалният дебют на хърватския треньор - Томислав Стипич, начело на ЦСКА.

Томислав Стипич стартира с победа като треньор на ЦСКА

В герои за "армейците" се превърнаха двамата голмайстори - Тобиас Хайнц и Симеон Александров. Всички играчи, попаднали в групата - взеха участие. Новото попълнение на столичани Иван Тасев записа първи минути с червената фланелка. Много юноши се появиха на терена през второто полувреме, а сериозно впечатление направи Георги Чорбаджийски.

Още: Стана ясно защо Андрей Йорданов предпочете Ботев (Пд) пред ЦСКА

ЦСКА надви Беласица в контрола

Първото попадение падна рано-рано в седмата минута. След центриране в наказателното поле на Беласица се стигна до сериозно разбъркване, от което се възползва Тобиас Хайнц, който с лекота прати топката във вратата от близка дистанция.

В 75-ата минута ЦСКА реализира победното и последното попадение в мача. Иван Тасев бе изведен по десния фланг, след което пусна успореден на голлинията пас за Симеон Александров, който бе забравен от защитата на Беласица и с прецизен удар към долния ляв ъгъл се разписа за 2:0.

Следващото изпитание пред селекцията на Томислав Стипич се казва Крумовград. Приятелската среща е насрочена за сряда (26 юни), като началният час все още не е уточнен.