2 от 4 за Гонзо в дебютите му

984 0

Днес за четвърти път Георги Иванов ще направи дебют начело на Левски в "А" група и за пети път изобщо в треньорската си кариера. Досега балансът му е равен - две победи и две поражения, пише вестник "Тема Спорт".

През сезон 2009/2010 Гонзо освободи сърбина Ратко Достанич (след мач точно с Берое) и седна на треньорския мостик на "сините". Тогава той нямаше необходимия лиценз и затова официално за старши в БФС се водеше Антони Здравков. Той стартира с измъчена победа над Спортист (Своге), като успехът с 3:2 край Искър дойде с гол на Еньо Кръстовчев в 86-ата минута.

През 2011/12 Левски се наложи с минималното 1:0 над Славия на старта на сезона. По-късно през шампионата Иванов хвърли бялата кърпа, но се върна временно като наставник през пролетта. В първия си мач обаче падна с 0:1 от Литекс в Ловеч, а след втория - поражение от Лудогорец на 'Герена", напусна клуба.

В Черно море Гонзо усъвършенства треньорските си качества. Началото му обаче бе трудно - 0:2 срещу Лудогорец в Разград.