288 минути очертаха сериозен проблем за Левски

Снимка: Vasilen Dragomanski / LAP.bg

1051 0

Левски ще посрещне първата пауза за сезона в Първа лига като лидер в класирането, след като "сините" завършиха 0:0 в гостуването си на Спартак (Варна) в мач, изправил един срещу друг втория и първия в шампионата.

Нападението на "сините" разочарова в града край морето, като за 90 минути "сините" нямаха нито едно чисто голово положение. И, въпреки че отборът е най-резултатният тим в елита до момента, това се очерта като ахилесова пета в последните мачове.

Станислав Генчев има труден ребус за разрешаване

Още: Цветанов разкри как е спрял Левски: Не Томаш, а трети треньор разгадал съперника

288 минути - само един гол

В последните 3 мача Левски е отбелязал само 1 гол, което е в пълен контраст на 15-те, вкарани в 4-те мача преди това. Станислав Генчев разполага с всичките си важни играчи, което прави представянето в атака в последните 3 мача още по-странно.

Интересен факт е, че и в трите мача титулярна двойка централни нападатели бяха Сангаре и Алекс Колев, като и двамата нямат гол, откакто са партньори в атаката.

Откакто е титуляр Сангаре няма гол за Левски

Още: Станислав Генчев категоричен - едно е провалило Левски срещу Спартак Варна

Не изпускай важна новина в света на българския футбол – последвай ни във Viber за най-актуалната информация, последни резултати и топ анализи!

Преди да заложи на двойката "тежки" нападатели, Станислав Генчев избираше един таран и един по-подвижен втори нападател.

Единственият гол в 288 минути (редовно време + продължения по проучване на Sportlive.bg) отбеляза Кристиан Димитров в мача срещу Хебър - още един двубой, в който "сините" не убедиха с играта си в атака.