Андрей Аспарухов обясни защо Левски и Гунди са едно и за какво е горд с баща си
14405 0
Андрей Аспарухов, синът на легендата Георги Аспарухов, посочи защо баща му е най-обичаният футболист на Левски, 52 години след смъртта си. И защо към днешна дата, когато "синя" България отбелязва 80-ата годишнина от рождението на легендата, имената на футболния клуб и Гунди продължават да са преплетени.
"Някак си се преплетоха Левски и Георги Аспарухов. Те са едно, защото идеята на Левски е това, което е бил Георги Аспарухов. Той е продължител на идеята, той е човекът, който е допринесъл. Той е един от тези, допринесли най-много да бъде Левски това, което е. Да има милиони привърженици в България, а те вече са пръснати и по света.
-
Отиграването, с което България и светът помнят Георги Аспарухов-Гунди (ВИДЕО)
На днешната дата - 4 май, преди 80 години, е родена голямата...
виж още
Аз съм обиколил цяла България и като футболист, и после като работех като журналист. Докоснал съм се до всяко едно кътче на България и няма място, където да не го знаят, да не го помнят. Да нямат спомени с него – кои реални, кои измислени. Всичко това говори за неговата значимост. За това, че хората искат да има легенда като него. Искат го в своя живот", обясни наследникът на легендата пред bTV.
"Човешките му качества са това, за което хората продължават да го споменават с добро и да живее в техните сърца. Много близки приятели и негови колеги, когато се виждаме, всеки пък ми казват моменти, свързани с него като човек. Как е реагирал в ситуация, а не какъв гол е вкарал. Това е най-важното. Неговият статус се дължи на тези човешки качества. Не бих казал основно, но преплетени със спортния талант", допълни Андрей.
"Неговият живот е преминал през това да служи на България, да служи на Левски. На хората, които са го харесвали. Излизайки на терена, той е играл за хората, не за себе си или за пари. Това е най-важното. Това е нещото, което ме кара да бъда горд", категоричен е той. А ето какви лични неща за баща си и спомените си разказа Андрей.
ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ
виж всички
Коментари