Левски би, но играчи на ЦСКА водят по ключови статистики в дербито

Снимка: Lap.bg

1162 0

Левски спечели голямото дерби на Първа лига и дръпна с 18 точки на ЦСКА. "Сините" показаха колеблива игра през първото полувреме, но много вдигнаха оборотите след почивката и стигнаха до победния гол в 86'.

Любопитното е, че в ключови статистики от двубоя на челните места са футболисти на Александър Томаш, за които 0:1 вчера бе седма загуба през сезона.

Ето'о е четвърти по точни пасове и първи по спечелени дуели

Топ 5 по точни пасове в дербито

Така например, Лиъм Купър е направил най-много точни подавания - 93%. В топ 5 по този показател фигурират общо четирима "червени" и само един левскар. Това е Карлос Охене със 78% точност на пасовете.

Още: Двама лидери на Левски вече не са в клуба, но отпразнуваха успеха над ЦСКА

Втори е Мика Пинто с 83, четвърти - Джеймс Ето'о със 71, пети - Лумбард Делова с 81%.

Топ 5 по спечелени дуели

По отношение на спечелените дуели в дербито играч на ЦСКА отново е на първо място. Това е Ето'о с 26. Втори обаче е Алекс Колев от "синие" с 20, трети е друг левскар - Майкон, с 19. Четвърти и пети съответно са Тибо Вион с 19 и Марселино Кареасо с 18. А според бивш рефер е трябвало да има дузпа за ЦСКА срещу Левски

Бивш рефер: Купър безспорно е за картон, Сангаре получи за идентична ситуация

Бивш роден съдия: Ситуацията с Исека в дербито за мен е задължителна дузпа за ЦСКА

Хареса ли ви тази новина? Не пропускайте важните новини за деня в българския футбол – последвайте специалния ни канал във Viber ТУК!