Официално: Васил Божков обяви, че НЕ се отказва от дълговете на Левски

3664 0
Бившият собственик на Левски – Васил Божков, коментира бившето си бизнес начинание, но този път отговорът му внесе допълнително уточнение. Богатият българин има да получава милиони от "сините" - близо 20, като точната сума сподели мажоритарният собственик Наско Сираков по-рано. Сега Божков каза в предаването "Без претенции", че няма да си търси парите, но няма и да се откаже от тях. Причината за това - документално не би се случило лесно.
Ще върне ли Левски парите на Божков
Богаташът сподели, че преди е имал желание да помага на футбола, правил го е с удоволствие, но в момента не го интересува тази тема:
"Никога не съм казал, че ще ги опростя, а че няма да си ги поискам. Опрощаването е сложен процес. Досега да съм ги поискал? Гаранцията е моята дума. Досега не съм излъгал никого за нищо. Аз съм помагал на спорта винаги с удоволствие".
Защо Васил Божков не може да получи пари от Левски
Още: ВИДЕО: В Хърватия си направиха голяма гавра с Левски - съдиите им помагали
"Най-големите дългове на Левски са към фирми, свързани с Васил Божков. Те вече не са и към него, защото са със запорирани сметки. Ще видим дали трябва да се плаща, или не. Тези задължения трябва да се оспорват. Това ще е предмет на анализ на висшето ръководство на Левски", сподели Иво Ивков още в началото на 2023 г., когато клубът беше в много тежко състояние и се бореше за оцеляването си.
ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ
виж всички
Коментари