Първи голове за Септември в елита не бяха достатъчни, Локо Пд с обрат в София (ВИДЕО)

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

403 0

Септември София и Локомотив Пловдив изиграха изключително любопитен двубой от шестия кръг на Първа лига. "Смърфовете" надделяха в София с 2:3, като през първото полувреме имаше само един гол.

Виктор Очаи откри резултата в 39', а Мартин Хайдаров пък изравни резултата в 67', а Мартин Паскалев осъществи пълен обрат в 71'. Кубрат Йонашчъ изравни резултата в 76'. Димитър Илиев пак поведе Локо в 82'. Това бяха първите голове за Септември след завръщането им в елита.

Началните 20 минути не предложиха нищо интересно, като първата опасна ситуация бе пред вратата на пловдивчани. В 20' Бертранд Фурие стреля силно от границата на наказателното поле, но топката рикошира в страничната греда до Кристиан Томов. 5 минути след това отново той стреля, но този път сравнително по-леко.

В 32' и "смърфовете" застрашиха противниковата врата чрез Димитър Илиев, но Шейтанов направи добро спасяване. В 39' Септември вкара първия си гол след завръщането си в елита.  Митко Митков напредна отдясно и центрира в наказателното поле, където Кристиан Томов не се намеси добре и топката стигна до Виктор Очаи. Той веднага стреля и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

Втората част започна добре за "смърфовете", като 3 минути след подновяването на играта Ефе Али шутира от далечна дистанция, но Димитър Шейтанов отрази.

Не изпускай важна новина в света на българския футбол – последвай ни във Viber за най-актуалната информация, последни резултати и топ анализи!

След момент на затишие последваха динамични минути, в които бяха реализирани 4 гола. В 67' гостите изравниха, когато Мартин Петков отне топката и изведе Ангел Лясков. Той центрира в наказателното поле, където Мартин Хайдаров стреля точно с глава за 1:1.

4 минути след това Локомотив Пловдив успя да осъществи пълен обрат. Мартин Петков стреля от пряк свободен удар, но топката рикошира в напречната греда. Мартин Паскалев обаче стреля с глава при добавката за 1:2. В 76' Септември отговори и изравни. Митко Митков напредна отляво  центрира в наказателното, където Кубрат Йонашчъ засече топката във вратата.

Осем преди края "смърфовете" отново излязоха отново напред в резултата. Ангел Лясков и Мартин Петков отново комбинираха, а топката стигна до Мартин Паскалев. Бранителят отигра с глава и на практика изведе Димитър Илиев, който вкара за 2:3.