След кошмара в Разград: Лудогорец постави срамен за България антирекорд

Снимка: Хювефарма

2304 0

Родният гранд Лудогорец понесе тежко поражение от Карабах с 2:7 и стана първият български клуб, който допуска 7 гола в европейски мач на родна територия в игрово време.

Важно е да се уточни, че тези 7 гола бяха допуснати в рамките на 120 минути, а не в стандартните 90, тъй като срещата включваше продължения.

Още: Ако някой ще спира Левски, то това е Лудогорец - Станислав Генчев страда жестоко

Срамен антирекорд за Лудогорец

Лудогорец постави срамен рекорд

До момента три български отбора са записвали загуби с 5 гола разлика в европейските турнири у дома, но след редовното време от 90 минути.

Най-тежката загуба е на Локомотив София, който през сезон 1977/78 търпи поражение с 1:6 от Андерлехт в турнира за Купата на носителите на национални купи. През сезон 1988/89 Славия губи от Партизан с 0:5 в Купата на УЕФА. Същият резултат постигна и Литекс, когато през сезон 1998/99 загуби от Спартак Москва в Шампионската лига.

“Лудогорец е много силен клуб, но...”: Дерменджиев обясни резила с 2:7 от Карабах

Резил за историята: Лудогорец отпадна от Шампионска лига с най-голямата загуба в Разград (ВИДЕО)

Хареса ли ви тази новина? Не пропускайте важните новини за деня в българския футбол – последвайте специалния ни канал във Viber ТУК!