Захари Сираков: Играхме до последно за победата, макар и с човек по-малко

Снимка: ludogorets.com

1219 0

Треньорът на Лудогорец - Захари Сираков, коментира мача с Черно море, в който неговият тим загуби първи точки през сезона. "Орлите" завършиха 0:0 с вицешампиона от миналия сезон.

"Не ни достигна гол. Имахме едно перфектно първо полувреме, в което създадохме доста положения, но, за съжаление, не успяхме да реализираме. Почнахме и второто полувреме много добре, но след червения картон вече стана трудно за нашия отбор.

Треньорът пуска играчите на "орлите" в почивка

До последно играехме за победата и смените бяха продиктувани от това. Въпреки че останахме с десет човека, пускахме офанзивни футболисти. Не се получи. Поздравих момчетата за себераздаването днес. Има и такива мачове.

Още: ВИДЕО: Артистизъм или нарушение? Имаше ли дузпа за Лудогорец срещу Черно море?

Сега ги пускам момчетата малко да починат, защото много мачове им се събраха. Поздравих ги, че въпреки умората, играеха до последно. Това няма как да не ни радва.

Мачовете в Лига Европа? Момчетата си ги заслужиха. Радостно е, че в първия мач сме домакини, надявам се да стартираме с успех и това да ни даде допълнително самочувствие", каза той в ефира на "Диема спорт". А ето какво каза след мача треньорът на Черно море Илиан Илиев.