Северна Ирландия с най-голяма победа в историята си - счупи още три рекорда срещу България

Снимка: Lap.bg

6474 0

Победата на Северна Ирландия с 5:0 над България ще е най-голямата в официален двубой за селекцията сериозно време. Досега същият резултат бяха отнасяли Фарьорските острови (1991 г.) и Кипър (1971 г.).

Северна Ирландия ни напердаши

Абсолютният рекорд за страната е 7:0 над Уелс в контрола още през 1930 г. Припомняме ви, че попадение на победителите бе отменено във вторник, а Десподов изтърва дузпа.

Постиженията на Северна Ирландия не приключват дотук

• Северна Ирландия вкарва 3 гола за едно полувреме за пръв път от 2008 година.
  • Първи хеттрик за играч на домакините от 2007-а срещу Лихтенщайн.
  • Първи мач с вкарани 5 гола за Северна Ирландия от 1995 година.

За България ситуацията не е особено нова. Страната ни допуска 5 гола отново след 2022-а (2:5 от Грузия), а за последно едва през 2023 г. ни вкараха три за едно полувреме.

Вижте какви надежди изрази Десподов след срамната загуба!

"Аз съм виновен": Болезненото обяснение на Илиан Илиев след погрома в Лига на нациите

Безлично, грозно, болезнено и срамно: Северна Ирландия удари жестоко България - първа загуба при Илиан Илиев (ВИДЕО)

КОШМАР за България: 3 допуснати гола за 45 минути и пропусната дузпа от Кирил Десподов (ВИДЕО)