Арогантно и грубо: Постъпката на Килиан Мбапе след мача, която показа за липса на уважение към испанците

27058 0

Франция не успя да достигне до финала на Европейското първенство по футбол, след като отстъпи на Испания с 2:1 в полуфинал №1 снощи. "Петлите" започнаха всъщност добре мача и Рандал Коло Муани ги изведе напред след асистенция на Килиан Мбапе.

Постепенно обаче Испания наложи по-високо темпо в мача и след голове на Ламин Ямал и Дани Олмо осъществи пълен обрат.

Килиан Мбапе

До края на мача французите имаха няколко положения, но не можаха да се възползват от тях и отпаднаха от турнира. Тяхната звезда – Килиан Мбапе, също можеше да се разпише на няколко пъти, но не успя да намери вратата на своя съперник. Този мач сякаш бе олицетворение на цялостното му представяне в Германия, където той така и не преоткри своята позната форма.

Реакцията на Мбапе след съдийския сигнал

Крайно недоволен от отпадането, Мбапе се запъти веднага към тъчлинията след края на мача, без да поздрави своите испански съперници. Вместо да стисне ръката на опонентите си от вчерашния мач, той си взе напитка, което беше забелязано от много фенове, които наблюдаваха двубоя.

Още: Ламин Ямал подобри 3 рекорда наведнъж в мача срещу Франция, 2 от тях принадлежаха на Пеле

В продължение на няколко минути новата придобивка на Реал Мадрид се разхождаше замислен до игрището, но след това отиде да поговори с Ламин Ямал и останалите звезди на Испания.

Недоволство от отношението на Мбапе

Ако ти хареса това съдържание, последвай ни във Viber ТУК за още интересни и любопитни статии!

След като се разпространи клипът с поведението на Килиан Мбапе след последния съдийски сигнал, доста хора изкоментираха в социалните мрежи неговата постъпка. Разбира се, повечето определиха неговото държание като грубо и арогантно, а един фен на Реал Мадрид го нарече "клоун", въпреки че след броени седмици този запалянко ще трябва да стиска палци за Мбапе в своя любим клуб.

Още: Килиан Мбапе призна очевидното: Европейското бе провал за мен - чака ме нов живот в Реал Мадрид

Килиан Мбапе самокритичен към себе си

Френската звезда побърза след края на мача да поеме част от вината за отпадането на Франция от Евро 2024 и да признае, че не е бил достатъчно добър на това първенство.

„Във футбола играеш добре или зле. Аз не играх добре. За мен това Европейско беше провал. Исках да спечелим турнира. Сега ще отида на почивка, ще си почина добре и след това ще съм готов да започна своя нов живот. Трябва да се направят доста неща“, коментира Мбапе разочарованието си от своето представяне, но и решителността си да се завърне следващия сезон в по-добра форма.

Още: Нидерландия - Англия в исторически за века дуел на Европейското по футбол: 16 луди факта + СЪСТАВИ за мача

Испания издуха Франция: Мастърклас на "децата" ги прати на финал на Европейското по футбол (ВИДЕО)