Гол за милиони! Квадво Дуа от Лудогорец избухна с появата си на Европейското по футбол 2024 (ВИДЕО)

Снимка: PFC Ludogorets 1945

5274 0

Нападателят на Лудогорец и национал от скоро на Швейцария - Квадво Дуа, предизвика фурор с дебюта си в официален мач за "кръстоносците". Той откри в двубоя от груповата фаза на Евро 2024 срещу Унгария само след 14 минути игра.

Дуа се разписа в началото

На практика точно и толкова беше изминало от официалния му дебют. Това е първата повиквателна за тарана, който игра наскоро за Швейцария, но в контрола - полувреме при успеха с 4:0 над Естония.

Събитията в Кьолн

Изглежда, че Морат Якин няма да съжалява, че е извикал точно нападателят на Лудогорец. Дуа имаше щастието да изскочи на стрелкова позиция скоро след изминаването на първите 10 минути и показа хладнокръвие срещу Петер Гулачи.

Неговото попадение в реално време беше отменено поради засада, но още с първото телевизионно повторение се видя, че позицията на швейцареца е чиста и ВАР се намеси в негова полза.

През миналото лято Квадво акостира в Разград и в рамките на един сезон се отчете с 15 гола и 6 асистенции в 37 двубоя. Сега Transfermarkt го оценява на 3 милиона евро, колкото се смята, че платили и "орлите" на Нюрнберг за трансфера.

Следете Унгария - Швейцария НА ЖИВО със SportLive.bg!

Още: Италия - Албания по ТВ: Кога и къде да гледаме мача от Европейското по футбол?

Още: Александър Чеферин споделил подкрепата си към БФС и Георги Иванов преди Европейско първенство по футбол 2024

Хеттрикът се изплъзна на Роналдо, но Португалия разтрепери съперниците си на Европейското първенство по футбол 2024 (ВИДЕО)

Попадението на Марио Балотели на Европейското по футбол, което накара света да ПОЛУДЕЕ (ВИДЕО)

Удар по феновете на Англия за Евро 2024: Отнемат им най-милото и драго