Испания с невиждан рекорд, сложи и край на 89-годишното чакане с победата срещу Германия на Европейското

650 0

Испания влезе в историята и сложи край на 89-годишна суша, като победи Германия на Европейското първенство по футбол. "Ла Роха" победи с 2:1 след продължения и се класира за полуфиналите на надпреварата. Със сигурност бе жалко за доста от феновете, че един от фаворитите трябваше толкова рано да напусне.

Мач за историята за Испания

Още: Брутален пропуск и фал, с цената на изгонване - Испания едва оцеля в последните минути срещу Германия на Европейското (ВИДЕО)

Испания издържа на интензивен германски натиск в заключителните етапи, но в крайна сметка се пропука в 89-ата минута, когато резервата Флориан Вирц отстрани Джошуа Кимих за 1:1. Този гол изпрати мача в продължения и дузпите изглеждаха все по-близо, докато резервата Микел Мерино отбеляза страхотен удар с глава в 119-ата минута.

Единствената предишна победа на Испания срещу Германия на германска земя дойде преди 89 години, докато "Ла Роха" никога преди не беше елиминирала отбора домакин от Европейско първенство или Световно първенство. Сега Испания ще се изправи срещу Франция или Португалия на полуфиналите в Мюнхен във вторник.

Още: Изключителна драма, атракция и изхвърлен домакин: Испания продължава да мечтае на Европейското първенство по футбол (ВИДЕО)

Грабеж? Скандална ситуация беляза зрелището между Германия и Испания на Европейското (ВИДЕО)

Ел Класико се пренесе и на Европейското: Влизането на Кроос, след което Педри приключи с турнира (ВИДЕО)

Испания мечтаеше за полуфинала на Европейското по футбол, но струващ 130 милиона обърка сметките (ВИДЕО)